Viitorul director al APIA Sălaj este lider de sindicat

Andreea Vilcovschi 5 martie 2013 17
Viitorul director al APIA Sălaj este lider de sindicat

Preşedintele Sindicatului Independent Profesional APIA Sălaj, Liviu Călin Perneş, va prelua, peste puţin timp, şefia centrului judeţean al Agenţiei de Plăţi.

Conform protocolului încheiat în cadrul USL Sălaj, fotoliul de director executiv al APIA revine PSD, partid care îl susţine pentru acest post pe Călin Perneş. În vârstă de 37 de ani, Perneş este, în prezent, consilier principal în cadrul Serviciului Control Teren, condus de fostul director al APIA Sălaj. Contactat, liderul de sindicat, care este şi membru al PSD Sălaj, s-a arătat reţinut în a comenta şansele sale de a ajunge în fruntea instituţiei: “Deocamdată, totul este doar la nivel de zvon. Încă nu se ştie nimic sigur”.

Detaşat în Sălaj, în urmă cu câteva zile, de la APIA Vaslui, Petru Botez nu a mai ajuns în judeţul nostru, după ce mai marii de la Bucureşti au revenit asupra ordinului de transfer. “Azi dimineaţă (luni, 4 martie – n.red.), am primit o adresă de la Bucureşti prin care ni se aducea la cunoştinţă faptul că domnul Botez nu va mai veni în Sălaj şi că i s-a dat un post de şef de birou la APIA Vaslui”, ne-a declarat directorul adjunct al Agenţiei sălăjene, Vaida Bela.

În aceste condiţii, cel mai mare post din APIA Sălaj rămâne vacant, până la numirea unui interimar şi organizarea unui concurs.

Comentarii

comments

17 Comentarii »

Comentariile venite din partea voastra cu privire la articolele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe magazinsalajean.ro acele mesaje/comentarii/opinii licentioase (injurii, cuvinte obscene si atacul la persoana).

  1. PSD 5 martie 2013 at 07:19 - Reply

    De cand este membru PSD? Chiar nu va documentati deloc inainte sa scrieti un articol? Presa de doi bani

    • Anonim 5 martie 2013 at 07:35 - Reply

      psd-istule, chiar este membru la voi! ca voua nu va spun sefii nimic, asta e altceva

  2. Anonim 5 martie 2013 at 08:37 - Reply

    Calin este un om extraordinar.Felicitari Caline ,meriti din plin acest post.

    • guthi 5 martie 2013 at 09:01 - Reply

      Se vede. Dar nici nu-i nevoie sa mai spunem acest lucru. Toti fonctionarii publici, care mai sunt si membri de partid (oricare ar fi acesta) sunt ,,oameni extraordinari” si plini de calitati. Dar calitatea cea mai mare si mare este aceea de membru de partid(oricare ar fi acesta).

  3. Anonim 5 martie 2013 at 09:27 - Reply

    Sotia d-lui Pernes unde lucreaza .La ce firma si cine este patronul .

  4. Toti nespalatii sefi pe bani publici 5 martie 2013 at 09:42 - Reply

    Filiera sindicala – noua rampa de lansare pentru managementul romanesc…
    Voi astia de “uzurpati” puterea in Romania, nu mai aveti nicio frana in abuzurile voastre…

  5. As face pariu ca este scolit 5 martie 2013 at 09:44 - Reply

    la Goldis sau la Spiru, in cel mai bun caz. Daca nu cumva o sa avem surpriza ca abia a terminat liceul la seral…

  6. Ce facem ne intoarcem la dictatura proletariatului 5 martie 2013 at 09:45 - Reply

    Unde tot muncitorul / sindicalistul avea “in ranita bastonul de director”?

  7. Anonim 5 martie 2013 at 09:48 - Reply

    Asa aratau pe vremuri sefii SMA. Bucalati,neingrijiti si cu mare debit verbal in fata paharelor si partenerilor de zaiafet.

  8. Vlad 5 martie 2013 at 13:26 - Reply

    Asta-i ala de-i prieten cu vaida bella?Sa intelegem ca si asta e ca el?

  9. ION 5 martie 2013 at 13:29 - Reply

    DIN CATE STIU ARE TOTUSI ALTA STOFA.

  10. Remus 5 martie 2013 at 13:36 - Reply

    Ma, da zice lumea ca daca nu ai dosare penale nu ai sanse la functi de directori.

  11. Anonim 5 martie 2013 at 17:05 - Reply

    sunt liberal ,dar astia de la PSD sunt slabi rau de tot!!!nu au alti oameni!!!am auzit ca asta e slab rau de tot.!!!injura toata ziua si e doar cu nasul pe sus!!!am auzit ca de vreo 3 luni nu mai lucreaza nimic ,asteapta sa prinda ciolanul!!!am auzit ca este pila primarului de Cuzaplac un baron local cica!!!rusine!!!oricum directorii liberali sunt mai buni!!!

  12. Anonim 5 martie 2013 at 17:08 - Reply

    asta e slab te tot dar parca e mai bun decat rusu care atunci cand mergi sa i-ti depui cererea de vantura cu injuraturile de nu te vezi!!!sunt slabi amandoi rau de tot!!!sunt la zeci de clase de directorul trecut Turcas !!!rusine pesedistilor fosti comunisti nui asa??

  13. Anonim 6 martie 2013 at 10:12 - Reply

    Este sustinut de Ciunt. ,, Dragutu-le bace
    Da-ti oile ……… ,,

  14. E din categoria sefilor peste noapte 6 martie 2013 at 10:46 - Reply

    Ca si marele manager Calin Morar din Criseni, fost director la Imbunatatiri Funciare.
    Si ala isi imagina ca ma-sa l-a facut musai sef pe viata.

  15. Anonim 19 martie 2013 at 02:44 - Reply

    Inainte sa judeci un om ar trebui macar sa sti unele lucruri despre acesta ceea ce vorbiti voi aici sunt pure rautati si niste aberatii. Dar probabil cu timpul o sa va schimbati parerea .

Lasa un Raspuns »