Pompier sălăjean, campion la tenis de masă

Zălăuanul Dan Farcaş, din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Porolissum” (ISU) Sălaj, a obţinut locul întâi la etapa finală naţională a Campionatului de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne.

Competiţia, care s-a desfăşurat în perioada 2-5 aprilie, a fost organizată la Bistriţa, la competiţie participând peste 80 de sportivi, angajaţi în cadrul Ministerului Afacerilor Interne: 40 de poliţişti, 20 de poliţişti de frontieră, 10 pompieri, 10 jandarmi, 3 din Aparatul Central şi 2 din partea Academiei de Poliţie “Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti.

Festivitatea de premiere a câştigătorilor a avut loc în 5 aprilie, în prezenţa reprezentanţilor structurilor principale. Astfel, la grupa de până în 35 de ani, bărbaţi, locul întâi a fost obţinut de Dan Farcaş din cadrul ISU Sălaj

2 Thoughts to “Pompier sălăjean, campion la tenis de masă”