A “palmat” şi Iphone-ul colegei

Flavia Pintea 14 martie 2013 12
A “palmat” şi Iphone-ul colegei

 

O elevă din Şimleu Silvaniei era să rămână, după simularea examenului de bacalaureat de luni, fără telefonul mobil, după ce o colegă l-a luat din “greşeală”. P. Andrea, de 18 ani, elevă la un colegiu din oraş, a depus o sesizare la Poliţia oraşului Şimleu Silvaniei, prin care reclama faptul că, marţi, 12 martie, i-a fost furat telefonul marca Iphone 5, în valoare de 3.000 lei. Telefoanele se aflau într-o altă sală de clasă, în timp ce elevii participau la simularea examenului de bacalaureat. Potrivit unui comunicat al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Sălaj, poliţiştii au dat curs imediat sesizării şi au stabilit că înainte de susţinerea probei de simulare a examenului de bacalaureat la clasa a XII-a, profesorii au adunat telefoanele mobile ale elevilor participanţi într-o sală de clasă, iar când examenul s-a finalizat, una dintre colegele reclamantei şi-a recuperat telefonul, dar a luat şi Iphone-ul 5.

Comentarii

comments

12 Comentarii »

Comentariile venite din partea voastra cu privire la articolele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe magazinsalajean.ro acele mesaje/comentarii/opinii licentioase (injurii, cuvinte obscene si atacul la persoana).

  1. Anonim 14 martie 2013 at 17:28 - Reply

    despre cine este vorba ????????

  2. Anonim 14 martie 2013 at 20:12 - Reply

    Komlodi Noemi

  3. Anonim 14 martie 2013 at 20:14 - Reply

    Naomi Komlodi de la colegiu

  4. Anonim 14 martie 2013 at 20:33 - Reply

    Ce să cauți la bac (simulat sau nu) cu tel de 3000 lei, când știi că nu-i voie să-l ții la tine? Luna viitoare se lansează în Ro Galaxy S IV – hai pe cât că ăștia vin la bac cu ele?

  5. Anonim 14 martie 2013 at 20:42 - Reply

    A, si? Frustratilor!!

  6. Zălăuan 14 martie 2013 at 20:54 - Reply

    Elevii nu au voie cu telefoane mobile la şcoală, aşa că şcoala n-ar trebui să răspundă de furtul acestor telefoane.

  7. Anonim 15 martie 2013 at 01:53 - Reply

    Hai ba, termina cu prostiile. N-au voie sa le foloseasca la ore. De aici si pana a fi interzise in scoala e ceva. In pauza, vorbeasca cu cine vrea. E absurd sa le interzici in scoala. Plus de asta, foarte bine a facut fata ca a predat telefonu. Nu spune nimeni ca scoala e responsabila, d-aia a si fost implicata politia.

  8. Anonim 15 martie 2013 at 09:12 - Reply

    Asta cu ,,hai bă,, o fi profesor de limba română…

  9. Anonim 15 martie 2013 at 10:10 - Reply

    9:12 esti culmea. E clar clar o exprimare informala si nicidecum nu arata lipsa de cunostinte gramaticale. Dacă ne uitam la commentul tau anterior, e total deplasat. Te roade invidia ca parintii unora se descurca bine si le cumpara telefoane si ti se pare justificat si “meritat” faptul ca i-a fost furat. “Nesimtita, cum a venit cu un telefon de 3000 de lei cand un profesor castiga atat in 3 luni.” Poti sa o lasi mai moale cu diacriticele cand ai asemenea judecata, deoarece te fac sa arati mai inteligent doar la o bere in autogara.

  10. Anonim 15 martie 2013 at 12:22 - Reply

    Inteligentilor in primul rand este navetista cum sa nu merga cu telefonul la scoala?daca se întâmpla ceva pe cn anunța cu ce?nu va mai bagati atât in seama cu niște prostii de comentarii care nu-si au rostul!

  11. ANONIM 15 martie 2013 at 20:11 - Reply

    nu va suparati cum puteti sa salati toate incultele sa adauge articoleeee…nu te supara fetito decat sa adaugi 5 articole proaste mai bine te-ai gandi la unu si bun sau mai bine lasa pe alti care stiu