Vrei să fii consultant de vânzări la Dedeman Zalău? Care sunt cerințele și condițiile de angajare

Dedeman a demarat campania de angajări destinată sălăjenilor aflați în căutarea unui loc de muncă, pentru noul magazin ce urmează a fi deschis în Zalău, primul magazin Dedeman din județul Sălaj. Magazinul în construcție se află pe strada Fabricii, la intersecția cu bulevardul Mihai Viteazul și va fi deschis la sfârșitul verii.

Printre zecile de posturi puse la bătaie de comerciantul de bricolaj, se regăsesc posturi de şef departament mărfuri alimentare, şef birou serviciu administrativ, inspector referent resurse umane, cinci funcţionari informaţii clienţi, un funcţionar economic, 96 de vânzători, un contabil şef, doi casieri trezorieri, doi casieri, trei agenţi de securitate, personal de serviciu curățenie (3 posturi), 11 şefi raion adjunct / mărfuri alimentare, trei gestionari depozit, patru lucrători gestionari, doi operatori calculator, nouă manipulanţi marfă, un conducător activitate de transport rutier, un şofer automacaragiu, un şofer autoturism camionetă, trei şoferi autoturism maşină mare tonaj, patru stivuitorişti, un tehnician mentenanţă electromecanică, doi dispeceri centru alarmă şi şase agenţi de securitate și alte posturi.

De exemplu, pentru postul de Consultant vânzări – raion instalatii termice – persoana care va aplica trebuie să fie pregătită temeinic să ofere clienților amănunte și date tehnice despre produse, dar, în același timp, trebuie să fie pregătită și pentru activități fizice precum manipulare și cărat marfă în sau din raionul respectiv.

Responsabilitățile principale pentru acest post sunt:

-Angajatul consiliază clienții în scopul satisfacerii nevoilor acestora și atingerii obiectivelor postului

-Bune cunoștințe și experiența în domeniul instalațiilor termice, instalațiilor de climatizare și ventilație

-Recepționează marfa din cadrul raionului

-Așează si expune marfa conform procedurilor interne

-Se implică activ in activitățile de promoție desfășurate în cadrul magazinului

-Respectă și aplică principiile de vânzare învățate în cadrul training-urilor

Cerințe:

Studii medii/superioare

Experiență în comercializarea instalațiilor termice, instalațiilor de climatizare și ventilație

Excelente abilități de comunicare, interrelationare și lucru în echipă

Harnic, perseverent, onest, cu simț al responsabilității

Orientat spre învățare, cu ințiativa și capacitate de analiză

Disponibilitate la efort fizic si manipulare de marfă

Operare MS Office (Excel, Word)

Autorizație ISCIR pentru utilajele de manevrat marfă constituie un avantaj

Beneficii:

Pachet salarial motivant (salariu fix, bonuri de masă, bonus de performanță). Training-uri de vânzari și produse. Posibilitatea dezvoltării în carieră

Cei care doresc informații suplimentare sau doresc să aplice pentru unul dintre posturile de la Dedeman, pot lua legătură cu consultanții și reprezentanții firmei la cele două birouri deschis recent în incinta hotelului Meseș din centrul Zalăului.

7 Thoughts to “Vrei să fii consultant de vânzări la Dedeman Zalău? Care sunt cerințele și condițiile de angajare”

  1. Anonim

    salar minim? program inclusiv sambata? nu mersi!

  2. Anonim

    Și duminica, nu doar sâmbăta.
    Hai Pa

  3. liviu

    pt .consultant raionul materiale finisari interioare -ext.

  4. liviu

    experienta ,comunicare ,

  5. Anonim

    Cerinte multe, obligatii si mai multe dar despre drepturile,programul de munca si grila de salarizare nu spuneti nimic. Munca multa dar restul lasa de dorit. Sincer la ce conditii si obligatii are angajatul ar trebuu sa aiba un salar net de minim 3500-400 ron, asta la postul mentionat de consultant vanzari